Kāds kafijas automāts būtu tev piemērotākais?

RSS

Ievads

Šajā rakstā vairāk pieskarsimies tieši mājas kafijas aparātu segmentam, jo arvien pieejamāka kļūst restorānu līmeņa kafija neizejot no mājas. Parādās arvien vairāk informācijas par kafijas pagatavošanas iespējām un veidiem, kā arī pašas iekārtas var iegādāties ar pāris klikšķiem savā telefonā. Izcila kafija mājās ieņem arvien lielāku lomu - It īpaši šajos neskaidrajos laikos, kad socializēšanās un drūzmēšanās "coffee šopos" vairs nav tik brīvi pieejama. Kafijas aparātu mājai var izvēlēties atbildot tikai uz 3 kontroljautājumiem:

Kādus kafijas dzērienus vēlies baudīt?

Aparātu cenas ļoti atšķiras atkarībā no pagatavojamo dzērienu variācijām. Aparāti, kas pagatavo tikai melnu kafiju vai espresso ir krietni lētāki, kā tie, kas pagatavo arī piena dzērienus (latte, cappuccino) ar vienas pogas pieskārienu. Iebūvētās piena sistēmas sadārdzina gala produktu, kā arī jārēķinās ar biežākām un rūpīgākām tīrīšanas procedūrām. Rezumējot, ja dzerat tikai melnu kafiju, tad kafijas aparāt pirkums jums izmaksās lētāk, ja vēlēsieties piena dzērienus, būs jāšķiras no lielākas naudas summas.

Cik krūzītes dienā paredzēts pagatavot?

Uz šo jautājumu palīdzēs atbildēt kafijas dzeršanas paradumi un cilvēku skaits mājsaimniecībā. Mēs iedrošinām klientus izvēlēties illy kapsulu aparātu, ja dienā izdzerto krūzīšu skaits nepārsniedz 6. Ja izdzerto krūzīšu skaits dienā ir lielāks, tad iesakām apdomāt pupiņu aparāta iegādi – Jura vai Sage. Kāpēc? Tāpēc, ka kapsula ir sagatavota vienai porcijai, atbilstoši samalta un hermētiski noslēgta, kas vienmēr garantēs nemainīgas kvalitātes svaigu kafiju. Taču maza kafijas apjoma gadījuma, ja lietosiet pupiņu aparātu, tad atvērtā kafijas pupiņu iepakojumā esošā kafija jau pēc 5 dienām sāk zaudēt savus aromātus un no tādām pupiņām pagatavotā kafija vairs nav tik svaiga un aromātiska. Šeit arī cenas jautājums – ja dienā izdzersiet 20 kapsulu kafijas, tas ilgtermiņā būs dārgāk nekā šīs pašas 20 kafijas dienā pagatavojot no pupiņām. Tašu otra medaļas puse izmaksu sakarā ir sākotnējā investīcija. Ja kapsulu aparāta cena ir sākot no 99 eur, tad kvalitatīva pupiņu automāt cenas ir 5-10x augstākas.

Cik lielu budžetu pirkumam esat gatavs atvēlēt?

Ņemot vērā abu iepriekšējo jautājumu atbildes, šis ir pēdējais jautājums, kas ļaus precīzi pateikt kādu aparātu tad mēs varētu iegādāties. Kā jau minēju, kapsulu kafijas aparāti ir pieejami par ļoti pievilcīgām cenām – tas tāpēc, ka kafijas aparātā ir tikai pašas svarīgākās lietas, kafijas pagatavošanai. Tam nav vajadzīgas kafijas dzirnavas, brīvēšanas mehānismi, jo kafija kapsulā jau ir sagatavota pagatavošanai. Atliek tikai ar pareizo spiedienu ekstraktēt kafiju krūzītē. Savukārt pupiņu kafijas aparāti ir sarežģītāki savā uzbūvē iekļaujot kafijas dzirnavas, brūvēšanas mehānismus, filtrus, piena sistēmas u.c. Līdz ar to sarežģītākie mehānismi maksā vairāk un arī to ikdienišķā kopšana ir krietni vien komplicētāka.

 

Rezumējot – viss patiesībā ir vienkārši. Atbildot uz pamatjautājumiem ir pilnīgi skaidrs kādu aparātu izvēlēties. Protams, vēl salīdzinoši sekundāri jautājumi par aparāta dizainu, izmēriem, tā radītajiem trokšņiem un darbības ātrumu arī nav mazsvarīgi, bet par tiem spriest ir vieglāk, kad pieņemts lēmums kurā virzienā meklēt. Raksta noslēgumā labprāt piedāvāsim 4 dažādas alternatīvas, kas balstītas uz dažādām primāro jautājumu atbildēm.

Pirmais variants:
2-4 krūzītes dienā. Dzeru gan melnu kafiju, gan ar pienu. Nevēlos investēt lielu summu kafijas aparātā. Budžets līdz 250 eur.

Illy Y3.3 kafijas aparāta komplekts - 169 eur

Otrais variants:
~10 krūzītes dienā. Pārsvarā tikai melna kafija. Kādreiz kāds pielej pienu pa taisno no pakas, lai dabūtu baltu kafiju. Budžets aptuveni 400 eur.

Stollar-Sage Slim cafe pupiņu automāts - 459 eur

Trešais variants:
5-10 krūzītes dienā. Obligāti jābūt latte un cappuccino pagatavošanai ar vienas pogas pieskārienu. Budžets ap 1000 eur.

Jura E8 Platin automātiskais kafijas automāts - 1099 eur

 

Previous Post Next Post

  • EMK Veikals
Bezmaksas piegāde no 29 €
Piegāde visā Baltijā
Klientu atbalsts
+371 25439758